Lefkoşa Gece HayatıLefkoşa Gece Hayatı mekanlar hakkında ön bilgi

Kıbrıs Lefkoşa’da, Magosa ve Girne’deki kadar bar ve pub bulmak mümkün değil. Gece hayatı diğer şehirlere nazaran biraz daha sakin geçiyor. Lefkoşa’da genel konsept bangır bangır müzik değil de daha çok kafa dinleme üzerine. Bir Marmaris’i ve Bodrum’u andırmaz bizlere. Alırsın içeceğini, sakin bir mekanda canlı müziğini dinleyip rahatlarsın, o kadar. Başkent Lefkoşa Gece Hayatı deyince çok fazla şey aramadan sakin bir şekilde canlı müziğinizi dinleyeceğiniz ortamlar bulmak münkündür.

  • Cadı’nın Yeri Lefkoşa : Lefkoşa’da bulabileceğiniz en samimi, en şirin ve en kaliteli ortam bana göre. Zaten farkına varacaksınız, şehrin en gözde ve popüler mekanı. Her müşterisiyle ilgilenen, muhabbet eden bir sahibi, harika spesiyalleri (iksirleri) ve kendine özel bir atmosferi olan Cadı’nın Yeri’nde ücretler, Kıbrıs’ta görebileceğiniz en uygun ücretler olacaktır. Kıbrıs Lefkoşa’ya gelmişken mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.


  • Twist Bar Lefkoşa : Twist Bar, kırmızı şarabı ve otantik ortamıyla beni büyüledi. Çok geniş bir ortama sahip olmamasına rağmen cuma ve cumartesi günleri kalabalık oluyor. Mekanın otantikliği sebebiyle de içeride gayet sıcak ve samimi bir hava oluşuyor. Canlı müziğinizi dinleyebileceğiniz ve harika şaraplarından tadabileceğiniz bir bar. Mutlaka tavsiye ederim. Giriş ücreti olmayan Twist Bar’da ücretler ise, bir bardak alkollü içecek 30-100 TL arasında değişkenlik gösteriyor.


  • Paddy’s Irish Restaurant & Bar Lefkoşa : Hem pub hem restoran olma özelliğine sahip Paddy’s Irish’de gördüğüm anlayışlı ve güler yüzlü hizmeti, dünyanın hiç bir mekanında görmedim açıkcası. Güler yüzü, yemekleri ve spesiyalleri kadar, kokteylleri de oldukça başarılı. Ortalama fiyatlar ise, porsiyon menülerde 50-150 TL civarı, içeceklerde ise 30-80 TL arasında değişiyor. Mekanın en güzel özelliği, biranın yanında sınırsız çerez getirmeleri. Gelmişken mutlaka denemenizi tavsiye ederim.