Magosa Gece HayatıMagosa Gece Hayatı mekanlar hakkında ön bilgi

Kıbrıs’ın liman kentlerinden birisi olan Magosa, gece hayatı ile oldukça ün salmış durumda. Barlar, publar ve gece kulüpleri şehir merkezine ortalama 5-10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kapalı bölge olan Maraş bölgesinin ününü duymayan kalmamıştır. Ayrıca Palm Beach Kumsalı güzelliği bakımından dillere destan bir yapıdadır.

  • The North Bar Bistro : Hem cafe hem bar hizmeti yapan The North Bar Magosa’da, en kaliteli kahvaltıyı en ucuza yiyebilirsiniz. Ben gittiğimde tıka basa doydum ve kişi başı 50 TL kadar bir fiyat ödedik. Gece hayatı kısmı ise; görüp görebileceğiniz en şirin, en kibar ve en anlayışlı personeliyle, Salı günleri yapılan Türkçe Karaoke eğlenceleriyle, kokteylleriyle ve kendilerine özel spesiyalleriyle muhteşem bir bar olma özelliğine sahip.


  • Monks Inn : Bana göre adanın en güzel kokteyllerini bu mekan yapıyor. Bu yüzden Magosa’nın en güzel pubları listemin başlarında yer alıyor. Menüsü Magosa’da görmediğim kadar zengin, çalışanları aşırı ilgili ve kibar. Bununla birlikte cebinize de uygun bir pub. Kıbrıs Magosa’ya gelmişken gece hayatını bu mekanda geçirmeden gitmeyin derim. Tekrar tekrar söylüyorum, Monks Inn Magosa’nın kokteyllerini kesinlikle ama kesinlikle deneyin, efsanedir. Kokteyl ücretleri ise 40-80 TL arasında değişiyor.


  • Cafe Inn Lounge : Cafe Inn Lounge; gelen insanların, müzisyenlerin ve çalışanların oldukça güler yüzlü ve sıcak olduğu bir mekan. Özellikle cuma ve cumartesi geceleri bir harika geçiyor. Karaoke günleri de oluyor. Fiyatlar oldukça uygun. Giriş ücreti yok ve bir şişe bira 30-80 TL civarında.


  • De Molay Bar : De Molay Bar, muazzam tarihi dokusu ve canlı müzikleriyle Magosa’da eğlenilecek yerlerin başında gelir benim için. Kıbrıs’ta görmediğim kadar bira çeşidi mevcut bu barda. Fiyatlar Kıbrıs ortalamasının biraz üzerinde olsa da gidilmeye değer. İnsanlar sıcak, anlayışlı ve güler yüzlü. Diğer gece kulüplerindeki gibi sapkınlık yapan tipler ve striptiz yapan kadınlar burada mevcut değil.